REKON 2017 - 3-4 czerwca 2017

2017-06-12 12:00

W dniach 3-4 czerwca 2017 r. odbyła się VI Wrocławska Prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznych i pojazdów militarnych REKON 2017. Tak jak i w zeszłym roku, tak i w tym, dzięki uprzejmości i gościnności Kierownictwa Muzeum, wydarzenie odbyło się na terenie Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych przy ulicy Obornickiej 108 (zamiejscowy, wrocławski, oddział Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy).

Rekon 2017 to kolejna edycja wystawy mającej na celu przedstawienie publiczności historię wojskowości od czasów średniowiecznych do współczesnych. W ramach wystawy zaprezentowali swoje zbiory pasjonaci historii i historii wojskowości, muzea, służby mundurowe – m.in. Wojewódzka Komenda Uzupełnień, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych, jednostki Wojska Polskiego, Komenda Miejska i Wojewódzka Policji, Straż Miejska, Główny Inspektorat Transportu Drogowego i wielu innych wystawców. Odbyły się pokazy Orkiestry Wojewódzkiej Komendy Policji we Wrocławiu oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, a także pokazy strzelania z broni czarnoprochowej, prezentacje pojazdów, strojów i mundurów z różnych epok, a także rekonstrukcja „Kresy 1944”.


Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim współorganizatorom, patronom wydarzenia, Wojewodzie Dolnośląskiemu, uczestnikom – w tym: rekonstruktorom, przedstawicielom służb, właścicielom pojazdów zabytkowych, patrolowi medycznemu, firmom handlowym, gastronomii i innym, a także wszystkim odwiedzającym i tym, którzy nas, z różnych powodów, wspierali tylko duchowo.

Dziękujemy za zachowany porządek, dyscyplinę i wspaniałą zabawę.

Tutaj prezentujemy kilka zdjęć, więcej w GALERII.


Myślę, że spotkamy się na następnej edycji REKONu za rok, to jest:

r2018 540x152 62kB