"Umundurowanie Żołnierza Polskiego na frontach walk o wolność" - wystawa w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa

2013-01-22

W Muzeum Miejskim w Dzierżoniowie można obejrzeć bardzo interesującą wystawę: Umundurowanie Żołnierza Polskiego na frontach walk o wolność. Eksponaty to oczywiście głównie mundury, ale nie brak też opisów, dokumentów i zdjęć. Najstarszy mundur to mundur Powstańca Styczniowego z 1863 roku.

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

2013-01-09

Już w najbliższą niedzielę - 13 stycznia 2013 roku XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP gra pod hasłem: „DLA RATOWANIA ŻYCIA DZIECI I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW". Informacje odnośnie przebiegu XXI Finału WOŚP we Wrocławiu możecie znaleźć na stronie WROCŁAWSKIEGO SZTABU WOŚP. Serdecznie zapraszamy! 
Jeżeli chodzi o Militarnych Wrocław i naszych Przyjaciół,

REKONSTRUKCJA WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO

2012-12-13

14 grudnia 2012 r. , na godzinę 19.00 serdecznie zapraszamy na oleśnicki Rynek, gdzie rekonstruujemy wprowadzenie Stanu Wojennego. W historycznych mundurach i pojazdach będziemy przybliżać klimat tamtych grudniowych dni.
W Oleśnicy będziemy już koło godziny 18, więc mieszkańcy miasta niech się nie dziwią, gdy ich ulicami przejedzie kolumna pojazdów na sygnale z BRDMem na czele. Jeżeli chcecie zobaczyć więcej, m.in. patrol WSW w akcji, mundury z tamtego okresu, ulotki, czy też prawdziwe wojskowe pojazdu z tamtych lat – zapraszamy do Rynku!

Przygotowania do Mityngu Militarnego

2012-09-24

Już za kilka dni Mityng Militarny. Przygotowania idą pełną parą. Wczoraj dokonaliśmy „przerzutu" części naszych pojazdów i kuchni polowej. Przed południem kolumna pojazdów militarnych ruszyła z Wrocławia do Dzierżoniowa. Nie obyło się bez przygód, co chyba wpisane jest w życie każdego właściciela starych pojazdów i dzięki temu nadaje uroku i nieprzewidywalności naszej pasji. Pomimo przejściowych problemów dotarliśmy na Parowozownię, gdzie już czekały na nas zaprzyjaźnione osoby.

Militarni Wrocław na planie filmowym

2012-09-21

Ostatnie kilka dni, kilkoro z nas spędziło na planie najnowszego filmu Waldemara Krzystka ( autora między innymi: „Małej Moskwy" i „80 Milionów") Film będzie nosił tytuł „Fotograf" i opowiada o ... a nie, nie powiem! Za rok, kiedy film wejdzie na ekrany, zapraszam do kina, przekonać się samemu o czym jest film i jak wyszło.

Kuchnia polowa wz. 320/60

2012-09-11

Nareszcie, po długiej przerwie, możemy się pochwalić ukończoną kuchnią polową. W sezonie letnim mieliśmy sporo zajęć - zloty, imprezy, urlopy i nie było za wiele czasu, aby zająć się dokończeniem renowacji. Ale wreszcie jest - skończona i po próbnym rozruchu, i co ważne udało się ustalić, jaki to jest typ: Kuchnia polowa wz. 320/60

MITYNG MILITARNY - KOMUNIKAT NR1

2012-08-31

W zakładce MITYNG dostępny jest wstępny, ramowy plan imprezy, a także formularz zgłoszeniowy. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza i odesłanie go do nas.

Majowy weekend - remonty i porządki

2012-05-03

Długi majowy weekend uplynął nam pod znakiem remontów i porządków w sprzęcie. Okazją był nasz nowy nabytek - kuchnia polowa. Trochę mniejsza niż ta którą już mamy. Kuchnia typu, hmmmmm... trwa właśnie ustalanie :), co jest o tyle niełatwe, że ten model produkowany był w różnych okresach, z różnym oznaczeniem, a wzorowany był na modelu przedwojennym.

Puchar UEFA EURO 2012 TM we Wrocławiu.

2012-04-26

W dniach 4-6 maja 2012 r. będzie przebywał we Wrocławiu puchar UEFA EURO 2012 TM. 4 maja 2012 r. ma być on uroczyście przewieziony z nowego Stadionu do Rynku, gdzie będzie eksponowany w specjalnej konstrukcji. Będzie przewieziony w kolumnie pojazdów zabytkowych (samochody i motocykle)

Na ostatni guzik - przygotowania do Prezentacji GRH w Hali Stulecia

2012-03-09

Już od samego rana w środku Hali Stulecia się działo... Najpierw zajechał Volkswagen 181, potem wjechal "maleńki" BRDM - 2, potem zaczęli pojawiać się rekonstruktorzy z różnych Grup i zaczęły się wielkie przygotowania .