I Zlot Pojazdów Polski Ludowej - Wrocław

2011-06-12

Zlot pojazdów Polski Ludowej zorganizowany został przez „Setkę – Bar Polski Ludowej". Na tą imprezę zjechali właściciele i pasjonaci czterech i dwóch kółek, które mknęły przez ulice i szosy naszego Kraju, gdy Rzeczpospolita Polska jeszcze była Polską Rzeczpospolitą Ludową.

Prudnik - uroczystość odsłonięcia tablicy.

2011-06-05

W dniu 4 czerwca 2011 r. „Militarni Wrocław" wybrali się, na zaproszenie Pana Marka Dwornickiego, do Prudnika. Celem naszej wizyty było uczestniczenie w odsłonięciu tablicy pamiątkowej poświęconej historii prudnickiego Garnizonu, a także udział w pokazie historycznych pojazdów wojskowych.

Fotowisko 05.2011

2011-05-30

W miniony weekend zorganizowaliśmy plenerową imprezę pod roboczą nazwą „FOTOWISKO".

Pomysł zapoczątkowało zimowe spotkanie w Jagielnicy, którego efekty mogliście zobaczyć w zakładce „galeria" – Jagielnica 2010. Całe przedsięwzięcie zostało pomyślane, jako próba „ogarnięcia" i usystematyzowania posiadanych przez nas i naszych przyjaciół kolekcji umundurowania, wyposażenia i uzbrojenia.

Piknik Wojskowy "Operacja Zachód"

2011-05-21

W dniach 21-22. 05.2011, Na poligonie Wyższej Szkoły Wojsk Lądowych odbył się Piknik Wojskowy pod nazwą „Operacja Zachód". Celem imprezy było propagowanie działalności zawodowej armii. Swoje stoiska i prezentacje przygotowały między innymi: 2 Batalion dowodzenia, 3 Brygada Radiotechniczna, 10 Brygada Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, 10 Wrocławski Pułk Dowodzenia, 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana z Międzyrzecza, AMW o/Wrocław, Wrocławski Oddział Żandarmerii Wojskowej, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych.

Noc Muzeów

2011-05-15

Noc Muzeów - ciekawa oferta dla wszystkich i jak co roku duże zainteresowanie zwiedzających. Dlaczego akurat w tą sobotę wszyscy wybierają się do muzeów, a nie w dzień powszedni czy w weekend? Co jest takiego w tym dniu, że ludzie tak tłumnie idą odwiedzać muzea, że im dziś się „chce", a w inne dni nie?

Majówka na "Włodarzu"

2011-05-06

 W długi weekend majowy, w Górach Sowich, na terenie obiektu Centrum Muzealno-Turystycznego "Olbrzym" działo się bardzo dużo. Zwiedzający sztolnie mogli zobaczyć  rekonstrukcje historyczne i scenki rodzajowe z udziałem rekonstruktorów w rosyjskich i niemieckich mundurach z okresu II Wojny Światowej.

VI Zlot Pojazdów Militarnych – Pasym 2011

2011-05-04

Będąc z wyboru zaprawionego przymusem mieszkańcem Szczytna (i Lublina zarazem) – szykowałem się od kilku tygodni na jedyną większą w tej części Najjaśniejszej Rzeczypospolitej imprezę militarną.

Ogólnopolskie Targi Motocyklowe "MotorcycleShow"

2011-04-03

2 i 3 kwietnia 2011r. gościliśmy na Ogólnopolskich Targach Motocyklowych „MotocycleShow" we Wrocławiu. Targi zorganizowali Artur Wojsa i Wojtek Kleszczewski i odbywały się w hali IASE, w kompleksie Hali Stulecia. Pokazy jazdy ekstremalnej, koncerty i nasza skromna wystawa miały swoje miejsce na placu pod iglicą.

Dzień wiosny w Sowiogórskim Muzeum Techniki

2011-03-25

Na zaproszenie Fundacji Otwartego Muzeum Techniki, pojechaliśmy do Dzierżoniowa, aby wziąć udział w lekcji plenerowej, dla dzieci i młodzieży w Sowiogórskim Muzeum Techniki.

Rekonstrukcja historyczna - "Przełamanie linii Bartholda"

2011-03-20

W sobotę rano, w Smarchowicach Ślaskich, czas cofnął się o ponad 60 lat. Żołnierze polscy, rosyjscy i niemieccy, w pełnym oporządzeniu maszerowali lub przemieszczali się pojazdami w kierunku Namysłowa, gdzie za wsią miała odbyć się rekonstrukcja bitwy „Przełamanie linii Bartholda".

"INWAZJA MOCNO OGRANICZONA" manewry ASG by ROSOMAKI

2011-03-05

Kompleks zabudowań dawnej bazy wojsk radzieckich, w Skarbimierzu k. Brzegu, zwany „Garażownią". Dziesiątki zabudowań,  konstukcji ziemnych, wałów, dołów itp, porośniętych gęstymi zaroślami. W takiej scenerii, ROSOMAKI zorganizowały kolejne manewry ASG pod kryptonimem „ INWAZJA MOCNO OGRANICZONA".

XIX FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIATECZNEJ POMOCY

2011-01-10

 XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W tym roku dopisało miejsce (powrót do wrocławskiego Rynku okazał się strzałem w dziesiątkę!), dopisała pogoda, publiczność i kwestujący wolontariusze.

Grupa Militarni Wrocław wraz z Przyjaciółmi rozpoczęła XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od odwiedzin w Klinice Hematologii i Onkologii przy ul. Bujwida.

Przyjacielskie Spotkanie Strzeleckie

2010-11-11

Z okazji 11 listopada 2010 r. na Strzelnicy Miejskiej w Oławie odbyło się Przyjacielskie Spotkanie Strzeleckie zorganizowane przez Ligę Obrony Kraju – Zarząd Miejski w Oławie.

Rekonstrukcja bitwy z okresu II wojny Światowej

2010-08-07

W sierpniu tego roku, pasjonaci historii zamiast opalać się na słonecznych plażach Bałtyku spotkali się na IV Motocyklowym Zlocie „Tęczowym Szlakiem" – imprezie charytatywnej, rokrocznie organizowanej w Oławie.

Zlot "Grupa Śląsk"

2010-07-05

Tegoroczny Zlot „Grupa Śląsk" odbył się w dniach od 2 do 4 lipca pod zamkiem w Chudowie pochodzącym z XVI wieku. Na miejsce dotarliśmy po południu 2 lipca i po przywitaniu z organizatorami zagospodarowaliśmy przeznaczony dla nas namiot.