Dzień wiosny w Sowiogórskim Muzeum Techniki

Na zaproszenie Fundacji Otwartego Muzeum Techniki, pojechaliśmy do Dzierżoniowa, aby wziąć udział w lekcji plenerowej, dla dzieci i młodzieży w Sowiogórskim Muzeum Techniki.

Tym razem, Militarnych Wrocław reprezentowały GAZ 69 Czarka i UAZ 31512 Maćka, oczywiście wraz z właścicielami w roli kierowców, i „podhalańskich misiów" w mundurach z epoki.

 Dzieci w wieku lat sześciu z nieukrywaną radością i zwykłą w tym wieku ciekawością obległy pojazdy i prezentowane wraz z pojazdami działo B-10. Przestawiły każdy możliwy do przestawienia przełącznik ( i niemożliwy też :) ), pokręciły każdym pokrętłem, które dało się pokręcić, i zajrzały wszędzie gdzie tylko zajrzeć się dało. Każdy mógł potrzymać „prawdziwy" karabin, chociaż bywało, że ten był większy od trzymającego go malucha.

 Kolejna grupa składała się z młodzieży w wieku lat kilkunastu. Ciekawość ta sama, ale powaga wiekowi przynależna, jakby większa. Było sporo pytań o szczegóły techniczne zarówno pojazdów jak i broni, na które staraliśmy się w miarę wyczerpująco odpowiedzieć.

 Na koniec był krótki postój w rynku Dzierżoniowskim w ramach promocji Sowiogórskiego Muzeum Techniki i naszej grupy.