Fotowisko 05.2011

W miniony weekend zorganizowaliśmy plenerową imprezę pod roboczą nazwą „FOTOWISKO".

Pomysł zapoczątkowało zimowe spotkanie w Jagielnicy, którego efekty mogliście zobaczyć w zakładce „galeria" – Jagielnica 2010. Całe przedsięwzięcie zostało pomyślane, jako próba „ogarnięcia" i usystematyzowania posiadanych przez nas i naszych przyjaciół kolekcji umundurowania, wyposażenia i uzbrojenia. Tym razem, w ciągu dwóch dni udało nam się, „przerobić" temat umundurowania i wyposażenia Wojska Polskiego, od drugiej wojny światowej, przez „deszczyki" i „mora", po uniformy i sprzęt współczesny. Umundurowanie radzieckie – tu niestety z braku czasu trochę tylko ruszyliśmy zagadnienie. Fakt, iż zaledwie „liznęliśmy" temat mundurów sowieckich, a w ogóle nie ruszyliśmy pozostałych państw bloku wschodniego ( Czechosłowackich, DDR, Jugosłowiańskich itp.), pozwala przypuszczać, że w bliższej lub dalszej przyszłości będą kolejne edycje „FOTOWISKA".

Zatem wszystkich, którzy posiadają kolekcje umundurowania i wyposażenia, w powyższym temacie, a chcieliby się pochwalić, zapraszamy do kontaktu z nami i dołączenia do rozwijania „wirtualnego muzeum.

Obok kilka "próbek", więcej fotek w zakładce „GALERIE" - tam można obejrzeć efekty naszej zabawy, choć to tylko niewielka część zrobionych przez dwa dni zdjęć :)