Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Oleśnicy

Ani deszcz, ani niska temperatura nie przestraszyła Militarnych Wrocław, którzy drugiego maja, w godzinach porannych udali się do Oleśnicy. Czekało nas tutaj nowe zadanie. W ramach obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej zostaliśmy poproszeni przez Urząd Miasta Oleśnica o przygotowanie pokazu starych pojazdów i historycznych mundurów. Organizacją tej części imprezy zajął się nasz kolega z Grupy – Mateusz, któremu bardzo dziękujemy za poświęcony czas, zaangażowanie i wspaniałe przygotowanie części „militarno-motoryzacyjnej". Dziękujemy także oleśnickiemu środowisku ASG za zaangażowanie i pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

W godzinach porannych, ubrani w historyczne mundury i w pojazdach z epoki, z moździerzem oraz kuchnią polową, pojawiliśmy się na oleśnickim Rynku. Oprócz pojazdów militarnych i „służbowej" Warszawy M20, na rynku „stacjonowały" także auta Stowarzyszenia Miłośników Techniki „Olsensium" i indywidualnych kolekcjonerów. Każda osoba, która przyszła w godzinach 10.00-13.00 na Rynek mogła zobaczyć stare pojazdy, porozmawiać z właścicielami, pooglądać mundury historyczne, zrobić sobie zdjęcie, a nawet zjeść żołnierską grochówkę.

Oczywiście były i inne atrakcje: można było posłuchać patriotycznych pieśni w wykonaniu Oleśnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, otrzymać biało-czerwone chorągiewki, czy też przypiąć do ubrania biało – czerwony kotylion.

Pomimo brzydkiej pogody bardzo dużo osób odwiedziło oleśnicki Rynek. Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało.