Motoclassic Wrocław 2013

Na terenie zamku Topacz, w dniach 16-18 sierpnia 2013 r. odbyła się kolejna edycja Motoclassic Wrocław – Zlot Pojazdów Zabytkowych z lat 1886- 1980 r. Ze względu na wyjątkowość prezentowanych eksponatów, ich stan, różnorodność, , a także wspaniałą organizację zlotu uznajemy, iż warto w nim wziąć czynny udział, a przynajmniej go odwiedzić. Dla każdego konesera motoryzacji, jak i historii, znalazło się wiele obiektów wartych obejrzenia. Nawet Ci, którym motoryzacja nie jest bliska sercu zapewne znaleźli dla siebie coś interesującego.

Militarni Wrocław także uczestniczyli w tej wystawie. Rozbiliśmy obóz wojskowy, na którym znalazło się kilka naszych pojazdów z BRDMem 2 na czele, a także stanowisko moździerza. Ubrani w historyczne mundury prezentowaliśmy różne rodzaje broni. Biorąc pod uwagę bardzo wysoką temperaturę powietrza, którą można było odnotować w ten właśnie weekend, było to nie lada wyzwanie dla każdej osoby w mundurze. Zwiedzający chętnie robili sobie zdjęcia w budce wartowniczej, przy szlabanie, no i oczywiście na BRDMie. Każdy mógł podejść i obejrzeć broń, posłuchać informacji o prezentowanych modelach, parametrach i okresie w którym była użytkowana. Można było ją złożyć i rozłożyć, spróbować postaw strzeleckich. Oprócz Militarnych Wrocław swoje militarne stanowiska miała także Grupa Festung Breslau, Grupa Btr – 40, Stowarzyszenie Upowszechniania Tradycji Oręża Polskiego im. Króla Jana III Sobieskiego, a także Stanisław i Tomek ze swoimi Dodgami i Pan Czesław z zabytkowym Kettenkradem.

W wolnym czasie (ustaliliśmy dyżury :) ) sami z zapartym tchem zwiedzaliśmy wystawęi podziwialiśmy cuda techniki motoryzacyjnej. Dzięki uprzejmości organizatorów mieliśmy także możliwość wzniesienia się w przestworza i podziwiania Wrocławia i okolic z lotu ptaka (śmigłowca).


Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie a Wszystkim Koleżankom i Kolegom za wspólną zabawę.