II Wrocławski Korowód Nadziei

1 września na wrocławskim Rynku zawitał tłum barwnych postaci – szczudlarze, zespoły folklorystyczne, tancerki małe i duże, młodziutkie mażoretki, orkiestra dęta, służby konne no i my, rekonstruktorzy. Każdy z nas prezentował to, na czym zna się najlepiej, a cel przyświecał jeden – pomoc w zbiórce pieniędzy dla pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Nasze stanowisko, umiejscowione w sąsiedztwie pięknego, zabytkowego Ratusza, cieszyło się niegasnącą popularnością przez cały czas trwania imprezy. Zainteresowani turyści oraz miejscowi chętnie pozowali do zdjęć przy naszych pojazdach (w klasycznym składzie UAZa, GAZa i BRDM-2) oraz ekipie, pytając – skąd to wydarzenie, czemu tu jesteście? Cierpliwie tłumaczyliśmy cel przybycia. Dziwiło nas tylko – gdzie są media, gdzie promocja? Odpowiednio wypromowana impreza mogłaby ściągnąć nieporównywalnie więcej zwiedzających, czyli potencjalnych darczyńców. Niestety, trzeba było mocno się nagimnastykować, by znaleźć bodaj wzmiankę o organizowanej (tak wspaniałej i potrzebnej!) akcji. Większość mediów ograniczyła się do zdania relacji po zakończonej imprezie. Dlatego też robiliśmy, co tylko w naszej mocy, by swoim udziałem zwrócić uwagę na problem braku finansowego wsparcia dla najmłodszych, którzy tego dnia (1 września zazwyczaj zaczyna się szkoła) z powodu choroby nowotworowej do szkoły pójść nie mogą. Wszystkie uzbierane środki są przekazywane na nierefundowane (i zazwyczaj bardzo drogie) leki, protezy, rehabilitację, wsparcie psychologiczne, organizowanie dzieciom czasu w szpitalu oraz budowę nowoczesnej kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei.

Dlatego też – apelujemy! Jeśli ktoś ma ochotę wesprzeć akcję, zapraszamy na stronę organizatora:

http://www.naratunek.org/fundacja/wspomoz-fundacje

http://www.przyladeknadziei.pl/lokalizacja.html

Jesteśmy niezwykle dumni, że mogliśmy swoją obecnością wesprzeć tak ważną inicjatywę – dziękujemy organizatorom za zaproszenie i ponownie zachęcamy do udziału w pomocy maluszkom!