XIX FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIATECZNEJ POMOCY

XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W tym roku dopisało miejsce (powrót do wrocławskiego Rynku okazał się strzałem w dziesiątkę!), dopisała pogoda, publiczność i kwestujący wolontariusze.

Grupa Militarni Wrocław wraz z Przyjaciółmi rozpoczęła XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od odwiedzin w Klinice Hematologii i Onkologii przy ul. Bujwida. Przy bramie wjazdowej do Szpitala Bogdan i Gienek utworzyli punkt kontrolny, na którym nie tylko zbierali datki, ale również zapraszali do oglądania pojazdów militarnych, które zaparkowały na dziedzińcu szpitala.

Około godziny 13, zwartą kolumną przemieściliśmy się do Rynku. Stanęliśmy przy Ratuszu i kwestowaliśmy tam do godziny 20. Oprócz tego prezentowaliśmy współczesne i historyczne mundury wojskowe wraz z wyposażeniem oraz nasze militarne pojazdy. Załoga BRDMa (Tomek i Jacek oraz Hasan) wraz z pozostałą ekipą (Dawid, Bartek, Mariusz i czasami koledzy z ASG) ze szczególnym zaangażowaniem przyjmowali wszystkich chętnych, którzy chcieli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na transporterze (głównie dzieci). Był to także niewątpliwie wielki dzień Gienka (w mundurze żołnierza Wojska Polskiego z 1939 r.) - najbardziej wytrwale zbierał datki na Orkiestrę. Asystował Mu Tomek z pięknym drugowojennym ambulansem marki Dodge. Inni rówież dzielnie pracowali cały dzień: Michał, który przybył do nas aż z Krakowa i prezentował umundurowanie moro US, Maciek – fotograf, Bogdan w mundurze historycznym oraz Czarek „spinający" całość naszego udziału w imprezie. No i oczywiście dziękujemy paniom: Joli za wspaniały bigos, a Agnieszce za pyszne ciasto.

Obok nas, poza innymi grupami kolekcjonerów sprzętu militarnego, znaleźli także miejsce pasjonaci ASG.

O godzinie 20.00 zanieśliśmy do Sztabu Orkiestry puszkę wypełnioną pieniędzmi, można powiedzieć, po brzegi. A kilka minut po dwudziestej udaliśmy się zwartą kolumną do swoich domów. Imprezę można uznać za udaną – wszyscy wróciliśmy w dobrych humorach do domu.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, za dobrą zabawę, otwartość do ludzi i kwestowanie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.