Serdecznie zapraszamy do Wrocławia !

15-16 czerwca 2019 r.

VIII Wrocławska Prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznych
i pojazdów militarnych i Służb mundurowych - REKON 2019

 

Wrocław, Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych przy ulicy Obornickiej 108 (zamiejscowy, wrocławski, oddział Muzeum Wojsk Lądowychw Bydgoszczy). Impreza jest organizowana na zewnątrz, na terenie przyległym do jednostki wojskowej.

WEJŚCIE BEZPŁATNE!

VIII Prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznej i pojazdów militarnych i Służb mundurowych to już kolejna edycja wystawy mającej na celu przedstawienie publiczności historię wojskowości od czasów średniowiecznych do współczesnych. W ramach wystawy zaprezentują swoje zbiory pasjonaci historii i historii wojskowości, muzea, służby mundurowe. We Wrocławiu, na terenie realizacji zadania zostaną zorganizowane stoiska, dioramy, na których zostaną zaprezentowane zbiory: mundury, pojazdy, wyposażenie, elementy tworzące klimat odtwarzanego okresu historycznego.

Zaprezentowana zostanie wystawa stała Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych: EWOLUCYJNY ROZWÓJ INŻYNIERII WOJSKOWEJ ORAZ WOJSK INŻYNIERYJNYCH I CHEMICZNYCH”. Na zewnątrz dostępna będzie wystawa plenerowa.

Informacje o udostępnianych wystawach Muzeum: Muzeum Wojsk Lądowych

WSTĘPNY PROGRAM IMPREZY
15-16.06.2019 r. (sobota-niedziela)

Sobota 15.06.2019 r. godz. 10.00-18.00

7.oo – 9.oo przyjazd uczestników, rozstawianie stoisk
10.oo – otwarcie imprezy dla odwiedzających
14.oo – pokaz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych
15.00 - rekonstrukcja „1946 – Wdzięczni Bohaterom – Żołnierzom Niezłomnym”
16.oo – rekonstrukcja „1945 - Walki o Wrocław – zdobywanie mostu na Widawie”
17.oo – pokazy sprzętu służb mundurowych, w tym pojazdu „Tajfun”
18.oo – zamknięcie terenu dla odwiedzających

11.oo – 18.oo - zwiedzanie stałej, ekspozycji Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych;

 

10.oo-18.oo – dioramy Grup Rekonstrukcyjnych, pokazy na stoiskach, militarny sprzęt kolekcjonerski,militarna giełda kolekcjonerska, wystawa i pokazy współczesnego sprzętu, wyposażenia i umunduro-wania służb: Wojska Polskiego, Komend Miejskiej i Wojewód-zkiej Policji, Straży Miejskiej, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, Służby Więzien-nej, Straży Leśnej, Straży Granicznej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicy i z Węgier oraz ekspozycji sprzętu inżynieryjnego z kolekcji Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych.

 

Niedziela 16.06.2019 r. 10.00 - 16.00
10.oo – otwarcie imprezy dla odwiedzających
12.oo – pokazy na stoisku Rzymian
13.30 – pokazy GRH
14.oo – prezentacja na stoisku Kontrterrorystów
14.30 – pokazy sprzętu służb mundurowych, w tym pojazdu „Tajfun”
16.oo – zamknięcie terenu dla odwiedzających
16.oo – 20.oo demontaż stoisk, opuszczanie miejsca imprezy.

 

11.oo – 16.oo - zwiedzanie stałej, halowej ekspozycji Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych;

 

10.oo-16.oo – dioramy Grup Rekonstrukcyjnych, pokazy na stoiskach, militarny sprzęt kolekcjonerski,militarna giełda kolekcjonerska, wystawa i pokazy współczesnego sprzętu, wyposażenia iumundurowania służb: Wojska Polskiego, Komend Miejskiej i Wojewódzkiej Policji, Straży Miejskiej,Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, Służby Więzien-nej, Straży Leśnej, Straży Granicznej,Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicy i z Węgier oraz ekspozycji sprzętu inżynieryjnego z kolekcjiMuzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych

 

 

 

Organizator zastrzega możliwość wprowadzenia zmian w programie wydarzenia.

 

Na mocy porozumienia impreza będzie wspierana przez Wojskową Komendę Uzupełnień we Wrocławiu i przez Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy oraz przy współpracy z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych
i Chemicznych.

 logo m.jpg 478x160 36kB

Wejście: przez bramę Muzeum od ul. Obornickiej.

OGÓLNE UWAGI DLA REKONSTRUKTORÓW:

Szczegółowe informacje: czarek@militarniwroclaw.pl

 

 

 

... i już po REKONie ....

Dziękujemy Wystawcom i uczestnikom za udział w Rekonie 2018, w tym: Rekonstruktorom, Kolekcjonerom sprzętu wojskowego, Harcerzom, przedstawicielom Wojska, Policji, Straży Miejskiej, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Pożarnej, Muzeom, Miesięcznikowi "Odkrywca", Wydziałowi Militarioznawstwa, handlowcom i gastronomii, fotografom i przedstawicielom mediów ! Bez Was impreza nie byłaby tak wspaniała :) Odwiedziło nas ponad 5 000 osób ! Dziękujemy odwiedzającym !!!

Dziękujemy Wojewodzie Dolnośląskiemu za objęcie Wydarzenia swoim patronatem, a także patronom medialnym: Odkrywcy, Automobiliście i 21.wiek. Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego za dofinansowanie Wydarzenia.

Relacje z wydarzenia na naszym profilu Militarni Wrocław na FB lub Rekon 2018.

 

 

Archiwum

 

Serdecznie zapraszamy do Wrocławia :

 

9-10 czerwca 2018 r.

 

VII Wrocławska Prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznych
i pojazdów militarnych REKON 2018

 

Wrocław, Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych przy ulicy Obornickiej 108 (zamiejscowy, wrocławski, oddział Muzeum Wojsk Lądowychw Bydgoszczy). Impreza jest organizowana na zewnątrz, na terenie przyległym do jednostki wojskowej.

 

WEJŚCIE BEZPŁATNE!

 

VII Prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznej i pojazdów militarnych to już kolejna edycja wystawy mającej na celu przedstawienie publiczności historię wojskowości od czasów średniowiecznych do współczesnych. W ramach wystawy zaprezentują swoje zbiory pasjonaci historii i historii wojskowości, muzea, służby mundurowe. We Wrocławiu, na terenie realizacji zadania zostaną zorganizowane stoiska, dioramy, na których zostaną zaprezentowane zbiory: mundury, pojazdy, wyposażenie, elementy tworzące klimat odtwarzanego okresu historycznego.

Zaprezentowana zostanie wystawa stała Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicz- nych: EWOLUCYJNY ROZWÓJ INŻYNIERII WOJSKOWEJ ORAZ WOJSK INŻYNIERYJNYCH I CHEMICZNYCH”. Na zewnątrz dostępna będzie wystawa plenerowa.

Informacje o udostępnianych wystawach Muzeum.

 

WSTĘPNY PROGRAM IMPREZY
9-10.06.2017 r. (sobota-niedziela)


Sobota 9.06.2018 r.
10.00 – otwarcie imprezy dla odwiedzających;
12.00 – pokazy na dioramie Rzymian i Wojów;
13.30 – pokaz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych we Wrocławiu ;
14.00 – pokazy na dioramie Rzymian i Wojów;
14.30 – rekonstrukcja bitwy „Żołnierze Wyklęci”;
15.30 - pokaz Orkiestry Wojewódzkiej Komendy Policji we Wrocławiu;
16.00 - rekonstrukcja bitwy „Budziszyn”;
16.45 – pokaz „Tajfuna” – policyjnego miotacza wody;
18.00 – zamknięcie terenu dla odwiedzających;

11.00 – 17.30 - zwiedzanie stałej, halowej ekspozycji Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych - wejście grup co 30 minut;
11.00-17.30 – zwiedzanie wystawy "Historia Krzyża Harcerskiego";
10.00-18.00 – dioramy grup rekonstrukcyjnych, militarny sprzęt kolekcjonerski, militarna giełda kolekcjonerska, prezentacje współczesnego sprzętu wojskowego, prezentacje służb mundurowych, zwiedzanie zewnętrznej ekspozycji sprzętu inżynieryjnego z kolekcji Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych;

Niedziela 10.06.2018 r.
10.00 – otwarcie imprezy dla odwiedzających;
14.00 - pokaz „Tajfuna” – policyjnego miotacza wody;
16.00 – zamknięcie terenu dla odwiedzających;

11.00 – 15.30 - zwiedzanie stałej, halowej ekspozycji Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych - wejście grup co 30 minut;
11.00-15.30 – zwiedzanie wystawy "Historia Krzyża Harcerskiego";
10.00-15.30 – militarny sprzęt kolekcjonerski, militarna giełd kolekcjonerska, prezentacje współczesnego sprzętu wojskowego, prezentacje służb mundurowych, zwiedzanie zewnętrznej ekspozycji sprzętu inżynieryjnego z kolekcji Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych;

 

Organizator zastrzega możliwość wprowadzenia zmian w programie wydarzenia.

 

Wejście: przez bramę Muzeum od ul. Obornickiej.
OGÓLNE UWAGI DLA REKONSTRUKTORÓW:

Szczegółowe informacje: czarek@militarniwroclaw.pl

Zgłoszenie uczestnictwa na REKON 2018

 

Prosimy o dokładne wypełnienie formularza i wysyłkę na adres: aga@militarniwroclaw.pl

 

 

REKON 2017 już za nami.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim współorganizatorom, patronom wydarzenia, uczestnikom, w tym: rekonstruktorom, przedstawicielom służb mundurowych, właścicielom pojazdów zabytkowych, patrolowi medycznemu, firmom handlowym, gastronomii i innym.

Dziękujemy za tak liczne przybycie i prezentację swoich osiągnięć i sprzętu. Dziękujemy także wszystkim odwiedzającym i tym, którzy z różnych powodów wspierali nas tylko duchowo. Dziękujemy za zachowany porządek, dyscyplinę i wspaniałą zabawę. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy REKONIE, za zaangażowanie i pracę, którą włożyli, aby projekt się udał.

Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok. Zapraszamy na REKON 2018, który odbędzie się w dniach 9-10 czerwca 2018 :)

Serdecznie zapraszamy do Wrocławia :

3-4 czerwca 2017 r.

VI Wrocławska Prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznych            
i pojazdów militarnych REKON 2017

Wrocław, Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych przy ulicy Obornickiej 108 (zamiejscowy, wrocławski, oddział Muzeum Wojsk Lądowychw Bydgoszczy). Impreza jest organizowana na zewnątrz, na terenie przyległym do jednostki wojskowej. WEJŚCIE BEZPŁATNE!

 

VI Prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznej i pojazdów militarnych to już kolejna edycja wystawy mającej na celu przedstawienie publiczności historię wojskowości od czasów średniowiecznych do współczesnych. W ramach wystawy zaprezentują swoje zbiory pasjonaci historii i historii wojskowości, muzea, służby mundurowe. We Wrocławiu, na terenie realizacji zadania zostaną zorganizowane stoiska, dioramy, na których zostaną zaprezentowane zbiory: mundury, pojazdy, wyposażenie, elementy tworzące klimat odtwarzanego okresu historycznego.

Zaprezentowana zostanie wystawa stała Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicz- nych: EWOLUCYJNY ROZWÓJ INŻYNIERII WOJSKOWEJ ORAZ WOJSK INŻYNIERYJNYCH I CHEMICZNYCH”. Na zewnątrz dostępna będzie wystawa plenerowa.

Informacje o udostępnianych wystawach Muzeum.

 

PROGRAM IMPREZY – informacje dla odwiedzających.
3-4.06.2017 r. (sobota-niedziela).

Sobota 3.06.2017 r.
10.00 – otwarcie imprezy dla odwiedzających
12.00 – pokazy na stoisku Rzymian
13.00 – pokaz Orkiestry Wojewódzkiej Komendy Policji we Wrocławiu
13.30 – pokaz strzelania z broni czarnoprochowej
14.00 - pokazy na stoisku Rzymian
15.30 – pokaz pojazdów policyjnych
16.00 - pokazy na stoisku Rzymian
16.30 – rekonstrukcja „Kresy 1944”
17.00 – pokazy GRH
18.00 – zamknięcie terenu dla odwiedzających


11.00 – 18.00 - zwiedzanie stałej, halowej ekspozycji Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych; wejście grup co 30 minut


10.00-18.00 – dioramy Grup Rekonstrukcyjnych, militarny sprzęt kolekcjonerski, militarna giełda kolekcjonerska, wystawa i pokazy współczesnego sprzętu wojskowego, Komend Miejskiej i Wojewódzkiej Policji, Straży Miejskiej, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, zewnętrznej ekspozycji sprzętu inżynieryjnego z kolekcji Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych


Niedziela 4.06.2017 r.
10.00 – otwarcie imprezy dla odwiedzających
12.00 – pokazy na stoisku Rzymian
12.30 – pokaz strzelania z broni czarnoprochowej
13.00 – pokaz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego
13.30 – pokazy GRH
14.00 – pokazy na stoisku Rzymian
14.30 – pokaz pojazdów policyjnych
16.00 – pokazy na stoisku Rzymian
16.30 – zamknięcie terenu dla odwiedzających


11.00 – 16.30 - zwiedzanie stałej, halowej ekspozycji Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych; wejście grup co 30 minut


10.00-16.30 – dioramy Grup Rekonstrukcyjnych, militarny sprzęt kolekcjonerski, militarna giełda kolekcjonerska, wystawa i pokazy współczesnego sprzętu wojskowego, Komend Miejskiej i Wojewódzkiej Policji, Straży Miejskiej, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, zewnętrznej ekspozycji sprzętu inżynieryjnego z kolekcji Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych

 

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ WPROWADZENIA ZMIAN
W PROGRAMIE.

Informacje będą na bieżąco aktualizowane.

 

OGÓLNE UWAGI

Szczegółowe informacje: czarek@militarniwroclaw.pl

Zgłoszenie uczestnictwa. Prosimy o dokładne wypełnienie formularza i wysyłkę na adres: aga@militarniwroclaw.pl

 

pobierz zgłoszenie rekon2017 formularz

 

 

RELACJA Z REKONU 2016 i 2015

 

GALERIA

 

 

PATRONAT HONOROWY podczas REKONU 2017:

odkrywca.pl
automobilista.com.pl