Noc Muzeów Wrocław 2016

2016-05-06 07:28

Coraz większymi krokami zbliża się Noc Muzeów – 14 maja 2016 roku. Chociaż nazwa mówi o NOCY, to niektóre miejsca będą dostępne dla zwiedzających już od rana i dzięki temu i w dzień i w nocy będzie można zwiedzać muzea, galerie i inne ciekawe, „naznaczone” kulturą miejsca. Niektórzy już od miesiąca przygotowują strategię na ten dzień: wypisują na kartce miejsca w których chcą być, zakreślają w programie interesujące ich pozycje lub wkreślają na mapę punkty „docelowe”. Pozostaje im teraz tylko opracowanie strategii, jak poprowadzić trasę wycieczki, aby odwiedzić wszystkie miejsca w tę jedną noc wychodząc z samego rana w sobotę i wracając o poranku w niedzielę ;) bo tak dużo ciekawych miejsc jest do zwiedzania we Wrocławiu.

W tym roku, w Noc Muzeów, między godziną 18.00 a 2.00, będzie można odwiedzić także Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu (oddział Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy). Wpisujcie w swoje plany, zakreślajcie w programie Nocy Muzeów, czy też zaznaczcie to miejsce na mapie - tu trzeba być! W tę noc będzie można oglądnąć wystawę stałą: EWOLUCYJNY ROZWÓJ INŻYNIERII WOJSKOWEJ ORAZ WOJSK INŻYNIERYJNYCH I CHEMICZNYCH”, a także wystawę czasową „Mundur żołnierza polskiego w okresie 1943 – 2010”. Będzie także można spotkać się z nami, gdyż jak co roku, będziemy uczetniczyć aktywnie w Nocy Muzeów, prezentując na terenie Muzeum sprzęt historyczny i umundurowanie.

Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Dla każdego znajdzie się coś interesującego!

14 maja 2016 r., godz. 18.00 - 2.00 Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, ul. Obornicka 108. Wejście przez Biuro Przepustek Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych.

Strona www Muzeum, Muzeum na Facebooku

Informacja o wystawie czasowej „Mundur żołnierza polskiego w okresie 1943 – 2010”

Strona www Militarnych Wrocław, "Militarni Wrocław" na Facebooku

Noc Muzeów we Wrocławiu (www.wroclaw.pl)